Дослідження історії Гурівської школи проводили вчителі історії Ламанова С.П. та Ламанов С.А.

В своєму дослідженні ми висвітили основні історичні етапи становлення школи, життя та здобутки педколективу, творчі досягнення. Джерелами нашої роботи є архівні дані, матеріали періодичної преси, спогади ветеранів педагогічної ниви та випускників школи. Вивчення та систематизація великої кількості історичного матеріалу дало нам можливість узагальнити історію освіти в селі Гурівка.

/Files/images/nove_2024/изображение_viber_2024-02-18_15-12-01-776.jpg

Освіта в нашому краї за царських часів

Реформи адміністративно-політичного управління було здійснено у 60-70 роках ХІХ ст. з метою пристосувати країну до нових умов соціально-економічного розвитку, які виникли після скасування кріпосного права. Вони були логічним продовженням реформи 1861 року.

Реформи торкнулися і шкільної справи. Технічний прогрес вимагав розширення освітніх закладів. З 1864 року вводилася єдина система початкової освіти. Створювати початкові школи дозволялося як державним та громадським установам і відомствам, так і приватним особам, але керівництво і контроль за навчальним процесом покладався на повітові та губернські шкільні ради, які складалися з державних чиновників, представників земств і духовенства. Програма початкової школи була досить обмеженою. Крім обов’язкового викладання «Закону Божого» та церковного співу, вводилося навчання грамоти та чотирьох дій арифметики, відомості з географії, малювання.

Заняття в земській школі проводилися з класом, що складається з дітей кількох років навчання, які одночасно займаються з одним учителем в одній класній кімнаті. Оскільки навчання не було обов'язковим, батьки посилали дітей до школи за бажанням, чіткого початку і закінчення навчального року не існувало. Навчання, в середньому, тривало близько 6 місяців на рік. Більшість дітей не закінчувало повний курс земської школи, так як селяни в масі не вважали освіту окрім простої грамотності необхідною.

Проходження курсу земської школи не давало права на вступ у середні навчальні заклади, окрім як в їх перший клас на рівних підставах з дітьми, які пройшли домашню освіту.

Подвірний перепис населення в Олександрійському повіті за 1896 рік по Гурівці свідчив:

-у земській початковій школі – 185 чоловік (з них 160 хлопчиків і лише 25 дівчат);

-у церковно-приходській школі – 15 учнів (12 хлопчиків і 3 дівчинки).

Жителів села з середньою або вищою освітою в Гурівці за ревізією 1886 та 1896 років не було.

Земська школа налічувала чотири класи. За спогадами старожилів, дітей навчали дуже добре. Навчали грамотно писати, розв’язувати задачі, рахувати на рахівниці.

Закон Божий викладався в обов'язковому порядку всюди, але в земських - світських школах він був поряд з іншими предметами, а в церковно-парафіяльних , які належали до ведення Синоду , - над іншими предметами.

Унікальні документи свідчать

Жителька села Гурівки Антоніна Василівна Диновська, правнучка колишнього жителя села Афанасія Івановича Балагурова, зберегла дуже важливий документ: Свідоцтво Олександрійської повітової училищної ради про те, що «син селянина села ГурівкиБоківської волості Олександрійського повіту Афанасій Балагуров, 1874 року народження, в 1889 році успішно закінчив навчання в Гурівському народному училищі». Підписав його голова училищної ради, дійсний статський радник, предводитель повітового дворянства Михайло Олександрович Кефала, один із родини тодішніх поміщиків Кефалів, які багато зробили для уславлення нашого краю. Їх прізвище у свій час носило селище Кефалине, на фундаментах якого зародилася теперішня Долинська.

Отже, освіта в Гурівці розпочалася з Гурівського народного земського училища. Слід сказати, що випускники цього закладу мали право на пільгу, встановлену пунктом 4 статті 56 Статуту 1874 року про військову загальну повинність. Афанасій Балагуров теж отримав таку пільгу. А полягала вона в тому, що випускникам народного училища термін служби в армії Російської імперії значно зменшувався ( з 6 до 4 років).

Вищевказане Свідоцтво з гербовою печаткою - єдиний офіційний документ, який зберігається в історичному музеї Гурівської школи і переконливо свідчить про діяльність земської школи.

Освіта радянська

Із встановленням Радянської влади в Гурівці була відкрита семирічна школа. Розташовувалась вона в колишніх казармах військових поселян.В 1938 році почала працювати середня школа. Учнів було багато, по три-чотири паралельних класи, по 40-45 учнів у класі. Навчалися в дві зміни. Перший випуск десятикласників відбувся в 1940 році. Директором школи був Кузема Сергій Іванович. Пригадувала свого вчителя випускниця 40-х років Лінська Марія Гнатівна:

« Кузема Сергій Іванович. Яка це була прекрасна людина! Він користувався великим авторитетом серед учнів і серед батьків. Хоча, на мою думку, в математиці немає нічого цікавого, але його уроки були дуже цікавими, учні знали математику добре.»

Одними з перших випускниць Гурівської ЗОШ були Копаниця Марія Василівна, яка потім 43 роки працювала вчителем історії та географії, та Оперман Марія Пилипівна, вчителька української мови і літератури з 35-річним стажем.

Перший випуск десятикласників відбувся в 1940 році. Першими випускниками Гурівської середньої школи (1939-1940 н/р) були:

1. Вакула Г.І.

2. Воробйов Д.І.

3. Грищенко І.М.

4. Дрига Г.П.

5. Квартюк Л.З.

6. Квартюк Я.М.

7. Котова М.Х.

8. Комірний М.Ф.

9. Сердюк І.Д.

10. Саєнко А.Ф.

11. Фурса О.С.

12. Фастовець М.Ф.

Важке випробування влаштувала доля для випускників 1940 року.

Сердюк І.Д. загинув у неволі в Німеччині. ФурсаО.С. помер від катувань нацистів. В боях за Батьківщину загинули Комірний М.Ф., Фастовець М.Ф.

Випускники !940-1941 н/р:

1. Кашель М.В. (Копаниця) – вчитель

2. Некуйко М.П. (Оперман) – вчитель

3. Хрипун К.Є. – вчитель

4. Хрипун В.П. – вчитель

5. Нестеренко Л.І. – вчитель

6. Плоткіна Р.Г. – медик

7. Лисенко Г.І. – біолог санепідемстанції

8. Фурса Г.І. – торговий працівник

9. Гайдук Марія – вчитель

10. Шевчук О.Г. – льотчик

11. Балагурова Н.І. – медик

12. Бережок Ганна – зоотехнік

13. Халявко Н.Л. – бухгалтер

14. Зінченко Катерина – секретар с/р

15. Сафоненко М.К. – льотчик-винищувач

16. Вакула А.Ф. – льотчик-винищувач, загинув у ВВВ

17. Галич М.І. – льотчик-винищувач, інвалід ВВВ

18. Різник Петро – льотчик-винищувач, загинув у ВВВ

19. Чорний М.Ф. – культпрацівник, інвалід ВВВ

20. Гончар Лідія – медик

21. Приходько Іван

22. Артеменко П.А.

23. Воронкевич В.С. – загинув на фронті

24. Тараненко С.Х. – учитель

25. Романенко М.М. – загинув у ВВВ

26. Андрійченко Олексій – вчитель

27. Бугайов В.А. – загинув у ВВВ

28. Хлівний П.М. – механізатор

29. Хлівний М.М. – працівник райкому партії

В довоєнній школі працювало багато гуртків.

Колектив вчителів школи 30-х років був працьовитим і згуртованим. В той час працювали такі вчителі: вчитель фізики Таран Григорій Іванович, вчитель російської мови і літератури Черевик Степан Юхимович, вчителька української мови і літератури Кузема Лідія Львівна, вчителька німецької мови Жабіна Ніна Іванівна, вчитель географії Колісниченко Іван Олексійович, вчителі початкових класів Мельник Фросина Андронівна, Поправко Лариса Михайлівна, Черевик Меланія Луківна.

При школі працювало багато гуртків: художня самодіяльність, гурток фотолюбителів, спортивний.

Друга світова війна обірвала навчальний процес.

Згадує жителька села Рябуха Любов Герасимівна:

«В 1941 році я хотіла завершити свою освіту, пішла в 9 клас. Багато вже моїх однокласників не було, все нові, з навколишніх сіл. Керівником класу була Ольга Сергіївна Воронкевич, викладач російської та української мови. Вона ж була і директором школи. Кузема Сергій Іванович був на фронті. Матема-тику читав Іван Харитонович, а фізику Микола Федорович. Прізвища їхні забула. Ці два молоді вчителі прибули з Кривого Рогу, не маючи змоги закінчити педінститут. Ніна Іванівна Жабіна викладала німецьку мову. Василь Юхимович Непийвода (професор) викладав історію. Вчителем креслення був Федір Свиридович Тиква. В 9 класі ми провчилися дві чверті, а потім німці завели своїх коней у наші класи. На тому закінчилась моя освіта назавжди».

Під час наступу Радянської Армії в 1943 році школу було перетворено на німецький госпіталь. Уроки при окупантах більше не проводилися.

В березні 1944 року, коли село було звільнено від загарбників, почала відбудовуватись школа. Москаленко Андрій Архипович, який повернувся з фронту був призначений завідуючим Долинськогорайво. Він запропонував десятикласникам піти навчатися на педагогічні курси. Серед перших студентів були Копаниця Марія Василівна та Оперман Марія Пилипівна.

З вересня 1944 року школа почала працювати регулярно. Але не вистачало приміщень. Початкові класи розміщувались у пристосованих приміщеннях, а середні й старші класи – в центральному корпусі.

В кінці 40-х на початку 50-х років Гурівська школа стає однією з найбільших в Долинському районі. Кількість учнів досягає 1200 чоловік. В школі навчаються учні з 10 сіл, які межують з Гурівкою (Глиняне, Анастасівка, Грузьке, Скелюватка, Водяне, Баштине,Цвіткове, Благодатне, Терноватка, Новошевченкове).

Школа працювала в три зміни (третя – вечірня). Навантаження на вчителів було дуже велике. Наповнюваність класів сягала більше 30 чоловік, 3-4 паралелі.

Спогади учня повоєнної школи Рішняка Олександра Івановича:

До першого класу пішов в 1947 році. Навчання проходило в хаті, де зараз проживає Чорнобривець Іван Миколайович (І бригада). Підлога в класі була посипана піском. На стіні висіла чорна дошка. Два ряди парт, стіл для вчительки. Навчались до обіду, після обіду приходив наступний клас. Нашою вчителькою була Поправко Лариса Михайлівна. Другий клас вів Журавльов Павло Зіновійович. Портфелів не було ні в кого – через плече полотняна торба з книжками, в руці чорнильниця з чорнилом, яка завжди бруднила руки.

Крім цієї школи, в селі ще були школи в хатах:

Бережок Гнат Карпович, Артеменко Іван Іванович, Черевик Федір Гордійович, Бережок Андрій Лазарович.

Після четвертого класу навчання проходило в середній школі. Також у дві зміни. Було чотири п’ятих класи:

5 «А» - класний керівник Копаниця Олександр Степанович

5 «Б» - класний керівник Карпенко Олена Михайлівна

5 «В» - класний керівник Копаниця Марія Василівна

5 «Г» - класний керівник Приліпко Олена Євлеївна

31 травня 1949 року (після закінчення 6 класу)

1 – Бешевець Любов Герасимівна

2 – Григоренко Іван

3 – Дрига Георгій Олександрович

4 – Фурса Віра Кіндратівна

5 – Чорна Раїса Федорівна

6 – Мороз Тетяна

7 – Щенявська Валентина Гаврилівна

8 – Черевик Ганна

9 – Чичкан Марія Семенівна

10 – Черевик Любов Василівна

11 – Тараненко Оксана

12 – Марченко Олександр Григорович (завуч)

13 - Бель Галина Трохимівна (вчитель)

14. Кузема Олександр Сергійович

15. Лящук Йосип Якович (директор)

16. Сахно Галина (вчитель)

17. Дрига Микола Порфирович (вчитель англйської мови)

Дурницька Поліна Несторівна. Учасник Другої світової війни. Нагороджена медаллю «Захиснику Вітчизни». В Гурівській середній школі працювала з 1950 по 1975 рік. Була вчителем історії в 5-7 класах, класним керівником, вчителем молодших класів.

Із спогадів вчительки Дурницької Поліни Несторівни:

«Колектив школи складався з таких учителів: Кузема Сергій Іванович – директор, Кузема Лідія Львівна, Марченко Олександр Григорович, Марченко Олександра Дем’янівна, Незвецький Іван Степанович, Буян Галина Дмитрівна, Буян Іван Трохимович, Приліпко Олена Євлеївна, Оперман Ісак Мотисович, Оперман Марія Пилипівна, Воронець Михайло Пантелеймонович, Копаниця Марія Василівна, Гудименко Василь Сергійович, Свищ Клавдія Степанівна, Мельник Фросина Андронівна, Щербина Галина Трохимівна, Жиденко Галина Дмитрівна, Шпак Любов Хомівна та багато інших. Працювали з великим ентузіазмом, вчили дітей не тільки грамоти , а й доброти, працьовитості, патріотизму. Допомагали колгоспам в збиранні врожаїв, ходили на ферми на допомогу дояркам, телятницям. Були організовані тимурівські загони із учнів, які відвідували старих і хворих людей. Допомагали їм на городах, в садках, носили воду.

Останні три роки я працювала завідуючою інтернатом. Він був розташований в старих класах. Інтернат призначався для учнів з інших сіл. В ньому було понад 50 учнів».

Життя школи вирувало. В ній працювала велика кількість гуртків, як предметних, так і художньої самодіяльності. Здібним керівником художньої самодіяльності був Оперман Ісак Мотисович, а Оперман Марія Пилипівна зачаровувала своїм співом всіх, хто її слухав. Завдяки їм та колективу худо-жньої самодіяльності Гурівська середня школа неодноразово ставала переможцем районних фестивалів та конкурсів, двічі – переможцем обласних.

Вчителі школи 40 – 70 –х років

Математики : Кузема Сергій Іванович, Недзвецький Іван Михайлович, Криворучко ?, Копаниця Олександр Степанович, Буян Галина Дмитрівна.

Вчителі української мова і літератури: Кузема Лідія Львівна, Галайко (Сергієнко) Ніна Іванівна, Оперман Марія Пилипівна, Гудименко Клавдія Степанівна, Бугайова Марія Андріївна, Шпак Любов Хомівна, Карпенко Олена Михайлівна, Бель Галина Трохимівна.

Вчителі російської мови і літератури: Приліпко Олена Євлеївна, Лінська Марія Гнатівна, Тараненко Валентина Цезарівна.

Вчителі хімії: Марченко Олексаандр Григорович, Коваленко Раїса Оксентіївна.

Вчителі біології: Коваленко Раїса Оксентіївна, Буян Іван Трохимович, Іванова Лідія Арсентіївна.

Вчителі географії: Торчак Федір Акимовичч, Копаниця Марія Василівна.

Вчителі історії: Тараненко Микола Харитонович, Кашель Катерина Василівна, Гудименко Василь Сергійович.

Вчителі англійської мови: Рішняк Людмила Платонівна, Дрига Микола Порфирович.

Вчителі фізики і астрономії: Куделя Володимир Васильович.

Вчителі фізкультури: Семенюк Василь Потапович, Красовська Галина Григорівна.

Вчителі початкових класів: Галина Дмитрівна Жиденко, Мельник Фросина Андронівна, Дурницька Поліна Несторівна, Марченко Олександра Дем’янівна, Лящук Віра Пилипівна, Доценко Лідія Андріївна, Поправко Лариса Михайлівна, Журавльов Павло Зіновійович.

Славилась школа своїми випускниками. Серед них:

Доктор технічних наук, професор Волотковський Сергій Андроникович

Професор, письменник Яр Славутич

Доктор технічних наук, професор Кузема Олександр Сергійович

Доктор економічних наук, професор Буян Іван Васильович

Кандидат філософських наук Тараненко М.П.

Доктор технічних наук, професор Доценко Борис Іванович

Науковий співробітник Коваленко О.Г.

Професор Гаращенко Федір Георгійович

Кандидат технічних наук Фурса Іван Васильович

Заслужений працівник культури Української РСР Удовенко Леонід Антонович

Льотчики: Сафоненко М., Галич М., Вакула А., Різник І., Дрига М.

Військовий лікар Журавель В.

Лікарі Чичкан Г., Андрійченко М.

60-ті роки для Гурівської школи були роками становлення і сподівань.

Гурівська загальноосвітня трудова політехнічна школа посідала значне місце в житті села. На території Гурівської сільської Ради (села Гурівка, Благодатне, Водяне, Глиняне) проживало близько 3,5 тисяч жителів.

1 вересня 1972 року за сприяння колгоспів ім.«Горького» та «Прогрес» було відкрите нове приміщення школи на 450 учнів, яке замінило розкидані по територїї села будівлі. Директором школи у той час був Тараненко Микола Харитонович, якому сучасні педагоги і школярі дякують за чудовий парк, посаджений з його ініціативи . В зелені ялин, беріз, лип потопає Гурівська школа. Саджанці дерев директор відбирав особисто.Наче б то недавно, а в 2022 році і школі , і парку виповнилось 50!

Ляхівець Михайло Антонович писав у своєму вірші :

Тараненко Микола фанатик

Приложив тут уміння свої

Насадив він зелений оазис,

Щоб співали в маю солов’ї.

Тараненко Микола Харитонович. Директор школи в 1964 – 1980 рр.

Школа працювала в сприятливому промислово-сільськогосподарському оточенні. Середня кількість учнів на той час була такою:

1960 рік – 510 учнів

1963 рік – 476 учнів

1966 рік – 431 учень

1970 рік – 395 учнів

1980 рік – 365 учнів

1990 рік – 243 учні

2000 рік - 211 учнів

2022 рік – 170 учнів

Директори Гурівської школи в різні роки

1937 -1941 рр. – Сергій Іванович Кузема

1944-1945 рр. – Лідія Львівна Кузема

1945 – 1947 рр. - Сергій Іванович Кузема

1948-1949 рр. – Йосип Якович Лящук

1950-1955 рр. – Федір АкимовичТорчак

1955-1957 рр. – Віталій Михайлович Нестеренко

1957-1961 рр. – Павло Федорович Литвин

1961-1963 рр. – Володимир Михайлович Котенко

1964-1980 рр. – Микола Харитонович Тараненко

1980-2009 рр. – Валерій Миколайович Плечун

2009-2010 рр. – Олена Яківна Іванова

2010-2015 рр .- Віталій Миколайович Харсун

2015 –2022 рр. - Валентина Іванівна Корнієнко

2022 - - Сергій Петрович Гармасар

Гурівська ЗОШ І-ІІІ ст. в 90-х роках

4 червня 1991 року було прийнято Закон України «Про освіту». Ним закріплювались основні напрямки її розвитку, система функціонування та управління, права та обов’язки учасників навчально-виховного процесу.

В 1990 році Гурівська середня школа стала називатися Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, перейшовши на одинадцятирічну освіту, розширивши початкову школу до 4 років.

В 90-му році Гурівську школу відвідав наш земляк Яр Славутич (Григорій Михайлович Жученко), який проживав в м.Торонто, Канада. Познайомив учнівський і педагогічний колектив зі своєю біографією та творчістю, подарував школі невелику бібліотечку своїх творів.

В 1997 році Гурівська середня школа відмітила своє 60-ти річчя, було вперше узагальнено історію нашої школи, вшановано ветеранів педагогічної праці.

Продовжували традиції старших поколінь у виступах художньої самодіяльності вчителі школи під керівництвом вчителя музики Дмітрієва Миколи Полікарповича. Активними учасниками художньої самодіяльності були Оперман Лариса, Стахурський Олександр, Лоб Ірина, Дмітрієв Руслан, Глущенко Тетяна.

В 90-х роках плідно працював вчитель трудового навчання Ходак Леонід Іванович, який підняв навчання до професійного рівня. Вчитель викладав предмет «Трактор і с/г машини», що дало змогу учням школи отримати посвідчення тракториста.

Незмінним директором 90-х років був Плечун Валерій Миколайович, який в це десятиліття працював над реформуванням школи та вдосконаленням педагогічного процесу. Плечун В.М. став лідером директорського корпусу Долинського району по управлінській діяльності, внутрішкільному контролю. Неодноразово проводив семінари, наради, зустрічі та навчання серед своїх колег району на базі Гурівської школи.

Гурівська ЗОШ І-ІІІ ст. на початку ХХІ століття

2001 рік… Україна вступила в третє тисячоліття, а з нею і наша рідна школа.

З приходом нового міністра освіти В. Кременя, відбувається реформування освіти. Вводиться дванадцятибальне оцінювання знань учнів. Згідно державної програми відбувається комп'ютеризація шкіл. У 2002 році на зароблені учнями кошти було придбано комп'ютер. Два комп'ютера школі подарував начальник обласного управління освіти С.М. Гайдук, наш земляк, виходець з с. Гурівки. А в 2003 році наша школа централізовано отримала комп'ютерний клас (6 комп'ютерів). Учні і вчителі отримали ширші можливості для роботи з комп'ютерами як на уроках, так і в позаурочний час.

В учнівському колективі намітилась тенденція до зменшення наповнюваності класів.

У 2001 році школа випустила 22 випускника, з яких 3 отримали золоті медалі (Плечун Олександр, Паливода Роман, Стахурська Інна) та 2 срібні (Зінченко Олександр, Музика Олександр)

2002 рік - 10 випускників.

2003 рік – 14 випускників.

2004 рік – 9 випускників.

2005 рік – 11 випускників

2006 рік – 15 випускників

2007 рік – 16 випускників

2008 рік – 19 випускників

2009 рік – 19 випускників

2010 рік – 7 випускників

2011 рік – 7 випускників

2012 рікі – 12 випускників

2013 рік – 8 випускників (Гуренко

Юлія, Ківшик Віталій, Логвиненко Ві-

талій отримали золоті медалі)

2014 рік – 12 випускників

(Хильченко Юлія отримала золоту

медаль)

2015 рік – 5 випускників

2016 рік – 12 випускників

2017 рік – 15 випускників

2018 рік – 9 випускників

2019 рік – 8 випускників

2020 рік – 7 випускників

2021 рік - 11 випускників

2022 рік – 8 випускників

2023 рік – 13 випускників

Згідно реформи шкільної освіти в 2003 році в школі запроваджено профільне навчання. Школа обрала суспільно-гуманітарний профіль. В школі проводиться активна екскурсійна робота. Учні школи побували в історичному музеї-заповіднику Хортиця, Дніпропетровському краєзнавчому музеї імені Д.І.Яворницького, Криворізькому, Кіровоградському краєзнавчих музеях, в дендропарку Софіївка, Веселі Боковеньки, в Шевченківському Національному заповіднику в м.Каневі, відвідали визначні місця столиці України м. Києва та Національного історико-культурного заповідника "Чигирин".

Подорожі і екскурсії, експедиції і пошуки задовольняють постійний потяг учнів до романтики, збагачують їхній інтелект, роблять їх умілими, розкутими, впевненими у собі.

Учні Гурівської школи, мандруючи визначними місцями України, буваючи в музеях з'ясували, що в кожного вдома є речі, які вийшли з побуту: старі фотографії, книги, предмети побуту, одяг, монети тощо. Вирішили ці історичні джерела зібрати і заснувати шкільний музей. Значна кількість експонатів підштовхнула нас до думки обрати історичний профіль для нашого музею. Музей розпочав свою роботу в 2007 році.

В районному конкурсі «Вчитель року» в 2000 році став переможцем вчитель історії Ламанов Сергій Анатолійович. Лауреатом цього ж конкурсу стала вчителька початкових класів Лоб Надія Федорівна

В 2007 році, завдячуючи великій роботі голови батьківського комітету школи Світлани Крутій, був відкритий хореографічний клас. В 2016 році танцювальний колектив "Вікторія" відмітив своє десятиріччя. Великих зусиль по пропаганді мистецтва танцю докладала керівник колективу Лоб Надія Федорівна(1949 – 2022), яка створила колективта була незмінним його керівником. На протязі 15 років викладач хореографії Бойко Валентина Юріївна в дощ, у сніг, у спеку їздила навчати великому мистецтву танцю гурівських дітлахів.Велика подяка і низький уклін за Вашу роботу! Вихованці Бойко В.Ю. та Лоб Н. Ф. приймали участь в усіх сільських заходах, об’їздили з концертами всі близькі і далекі села, брали участь у різноманітних танцювальних конкурсах: «Квітка степу», обласному конкурсі «Танцюй, Кіровоградщино», в обласному конкурсі «Чисті роси». В 2017 році танцювальний колектив «Вікторія» взяв участь у всеукраїнському танцювальному конкурсі в м. Дніпро і виборов ІІІ місце.

В 2009 році учениця 9 класу Гурівської школи Ламанова Інна стала переможцем Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням у номінації «Історія України і державотворення». Такого змісту диплом отримала учениця з рук міністра освіти і науки України Івана Вакарчука 22 травня в Каневі під час відзначення 148-ої річниці перепоховання праху Тараса Григоровича Шевченка.

Переможці обласної олімпіади з історії диплом ІІІ ступеня:

Гуренко Юлія - 2011р. Підготувала вчитель історії Ламанова С.П.

Коновальчук Ігор - 2012р. Підготувала вчитель історії Ламанова С.П.

Ламанова Влада – 2013р. Підготував вчитель історії Ламанов С.А.

Суярко Юлія - 2022 р. Підготувала вчитель історії Ламанова С.П.

Лауреати премії «Обдаровані діти» Долинської Р/ради:

Гуренко Юлія - 2013 р.

Коновальчук Ігор – 2013 р.

Ламанова Влада –2013 р.

Корнієнко Сергій –2014 р.

Корнієнко Сергій – 2015 р.

Малашкевич Яна – 2016 р.

Малашкевич Яна – 2017 р.

«Нова українська школа»

«Нова українська школа» (НУШ) – реформа шкільництва Міністерства освіти та науки, яка передбачає створення школи, де діти будуть навчатись через діяльність, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. 2017 – 2018 навчального року 100 шкіл тестували новий стандарт, з 2018-2019 навчального року усі перші класи навчаються за новим стандартом.

Основні тези реформи:

цікаве та емоційно комфортне навчання;

практичні навички та компетенції замість абстрактних знань;

атмосфера довіри, взаємопідтримки та взаємоповаги у школі;

партнерство між учителями, дітьми та батьками, які є рівноправними учасниками освітнього процесу;

спонукальний, а не каральний характер оцінювання;

використання сучасних технологій у навчанні;

зручне, цікаве навчальне середовище;

прозоре фінансування шкіл.

У школах було впроваджено чимало нового. Серед найголовніших прикладів змін: навчання через діяльність.

З 2018-2019 навчального року по-новому розпочали вчитися всі першокласники

України. В нашому закладі працює 4 початкових класи. За останні чотири роки за кошти державного, районного і сільського бюджетів було повністю змінене освітнє середовище: придбано ноутбуки, принтери, одномісні парти та стільці, проєктори, телевізори, принтери та різні дидактичні матеріали.

У школах було впроваджено чимало нового.Що відрізняє заняття в НУШ від уроків, які проводили раніше? НУШ – це не тільки уроки, а й цікаві досліди, можливість завжди висловити свою власну думку; це пошук «правильної» відповіді через власний досвід та помилки.

Наші вчителі завжди підтримають та допоможуть своїм вихованцям.

Спільні ігри, екскурсії та вирішення будь-яких завдань об’єднують, і саме це і є

справжня класна родина.

За програмою нової української школи працюють вчителі початкової школи:

1 клас – Курдим Олена Андріївна, спеціаліст початкової школи

2 клас – Кость Вікторія Вікторівна, І кваліфікаційна категорія

3 клас – Малашкевич Людмила Миколаївна, І кваліфікаційна категорія

4 клас – Грицовець Світлана Валеріївна, магістр початкової школи

В 2020 році Світлана Грицовець приймала участь в районному етапі конкурсу «Учитель року», в якому стала лауреатом.

Учні нашого закладу завжди активно приймають участь в різних заходах та конкурсах. Софія Волошенюк, учениця 4 класу, неодноразово ставала переможцем конкурсів малюнків. В складі танцювального колективу «Вікторія» наші вихованці займають призові місця на танцювальних майданчиках.

В 2022 році учениця 3 класу Дмітрієва Поліна взяла участь у ІІІ етапі ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, в якому виборола ІІІ місце. Підготувала переможця вчитель Малашкевич Л.М.

Батьки – це невід’ємна частина життя дітей. Саме тому при організації свят

та виховних заходів наші педагоги намагаються залучати батьків.

У 2017 році був прийнятий Закон про інклюзивну освіту, в якому прописані права дітей. Кожна дитина має право безкоштовно навчатися у будь-якому освітньому закладі, незалежно від наявності групи інвалідності. Інклюзивна освіта дає можливість усім учням у повному обсязі брати участь у житті колективу дитячого садка, школи, дошкільному та шкільному житті.

Інклюзивна освіта — це процес, у якому школа намагається відповідати на потреби всіх учнів, вносить необхідні зміни до навчальної програми та ресурсів, щоб забезпечити рівні можливості.

Ветерани Гурівської школи

Прізвищевчителя Посада Коли працював Всьогороків
1 Шпак Л. Х. Вчительукр. мови та літератури 1948-1984, 1987-1990, 1993 41
2 Бель Г. Т. Вчительукр. мови та літератури 1944-1984 40
3 Тараненко В. Ц. Вчитель рос. мови та літератури 1954-1996 42
4 Марченко О. Д. Вчительпочатковихкласів 1946-1976 30
5 Мельник Ф. А. Вчительпочатковихкласів 1936-1973 37
6 Дрига М. П. Вчительіноземноїмови 1948-1985 37
7 Копаниця М. В. Вчительгеографії 1949-1985 36
8 Кашель К. В. Вчительісторії 1957-1989, 1993-1997 36
9 Марченко О. Г. Вчительхімії, завуч 1946-1978 32
10 Стахурська Л. В. Вчительпочатковихкласів 1974-2010 36
11 Дмітрієв М. П. Вчительмузики 1976-2022 46
12 Башкатова Л. І. Вчитель математики, заступник директора 1976-2010 34
13 Копаниця О. С. Вчитель математики 1945-1975 30
14 Полатайко О. В. Вчительпочатковихкласів 1978-2021 43
15 Оперман І. М. Вчительмузики 1948-1977 29
16 Оперман М. П. Вчительукр. мови 1949-1977 29
17 Іванова Л. А. Вчительбіології 1958-1986 28
18 Буян Г. Д. Вчитель математики 1946-1975 29
19 Буян І. Т. Вчительбіології та трудового навчання 1948-1975 27
20 Плечун В. М. вчительфізики і математики 1980-2022 42
21 Плечун Л. Г. Вчительбіології 1980-2021 41
22 Лоб Н. Ф. Вчительпочатковихкласів 1980-2022 42
23 Красовська Г. Г. Вчительфізкультури 1958-1983 25
24 Ходак Л. І. Вчитель трудового навчання 1980-2003 23
25 Мирний М. М. Вчительфізкультури 1984-2022 38
26 Музика В. М. Вчительукр. мови 1985-2022 37
27 Іванова О. Я. Вчительзарубіжноїлітератури, директор 1986-2011 25
28 Ламанов С. А. Вчительісторії 1988-2022 34
29 Ламанова С. П. Вчительісторії 1988-2022 34
30 Жиденко Г. Д. Вчительпочатковихкласів 1953-1977 23
31 Семенюк В. П. Вчительфізкуьлтури 1953-1976 23
32 Зубрицька Г.М. Вчительукр..мови 1989-2022 33
33 Дурницька П.Н. Вчительпочатковихкл., вчительісторії 1950-1975 25
34 Незвецький І.С. Вчитель математики 1945-1965 20
35. Безвугляк О. М. Вчительбіології і географії 2001 – 2022 21
Кiлькiсть переглядiв: 692

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.